Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 28
Lokacija : Bijeljina

Rukomet (EP): "Orlovi" prvi do prvih Empty
PostSubject: Rukomet (EP): "Orlovi" prvi do prvih   Rukomet (EP): "Orlovi" prvi do prvih Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 9:06 am

Rukometaši Srbije poraženi u finalu Evropskog prvenstva 19:21. Sagoreli u želji da još jednom obraduju do posledjneg mesta ispunjenu Beogradsku arenu.
Rukomet (EP): "Orlovi" prvi do prvih V232289p0

Nisu uspeli rukometaši da osvoje prvu titulu Evropskog prvaka. Bolji i spretniji bili su Danci.

Uskoro opširnije...

PRVO POLUVREME:
Ponovo su naši igrači počeli meč u grču, osim fantastičnog Darka Stanića (11 odbrana!). Danci su brzo poveli sa dva gola, Rajko Prodanović i Nikola Manojlović izjednačili u sedmom minutu, a Skandinavci u desetom minutu vratili vođstvo.

Igra se na malo golova i to je dobro za našu ekipu. Međutim, neophodna je raznovrsnija igra u napadu, kao i golovi bekova Momira Ilića i Marka Vujina.

Najbolji strelci "orlova" imaju mnogo problema sa danskom odbranom, a posao im otežava i raspoloženi Niklas Landin (11 odbrana!).

Loša igra u napadu donela je i nervozu, pa je Dalibor Čutura u 23. minutu nepotrebno šutirao loptu pošto su nam je sudije uzele. Danci su tada poveli sa tri gola razlike, pogotkom Mikela Hansena.

Kraj poluvremena doneo je bolju igru Srbije. Nenad Vučković smanjio je prednost protivnika na 6:8 u 24. minutu, a Momir Ilić se u narednom napadu upisao u listu strelaca golom iz sedmerca za 7:8.

"Neću solistički koncert na terenu, igrajte timski", vikao je Vuković na tajm autu pred novi gol Danaca za vođstvo 7:9.

DRUGO POLUVREME

Ponovo su Danci početkom drugog dela poveli sa tri gola prednosti. Markusen je u prvoj akciji savladao Stanića posle šuta o stativu.

Srećom, do daha je došao Ivan Nikčević, a golom ga je pratio Nenad Vučković.

"U boj krenite junaci svi", zapevala je publika, a "orlovi" u tom ritmu došli do minusa od jednog gola! Strelac je bio Alem Toskić, a asistent Petar Nenadić.

Odolevali su Danci i četvrtim golom Mikela Hansena vratili se na "minus tri". Toskić i Nenadić ponovo su istom kombinacijom smanjili prednost, ali su je Skandinavci održali do 45. minuta.

I kada bi "orlovi" postizali gol, Мikel Hansen uzvratio bi golom iz nemoguće pozicije, a sve tišu publiku potpuno je utišao Hans Lindberg, golom u 48. minutu za 12:16.

"Prenervozni smo, ne znamo gde udaramo", govorio je igračima Vuković na tajm autu 12 minuta pre kraja. Razdrmao ih je i izazvao gol Rajka Prodanovića, pa Rastka Stojkovića za 14:16.

Hrabro je selektor narednom napadu dozvolio Marku Vujinu da izvede sedmerac i prvim golom smanji dansku prednost na samo gol! Mikel Hansen još jednom je zatresao mrežu, a Petar Nenadić mu uzvratio asistencijom za Rastka Stojkovića.

Ponovo je bio gol prednosti za Dance, a Nikola Manojlović zaradio je u narednom napadu treće isključenje. Nažalost, Hansen je bio razigran i u narednim napadima lakim pogocima poništavao golove "orlova".

Sva je pažnja u odbrani Srbije u finišu bila posvećena upravo Hansenu, a to je u 56. minutu iskoristio Rasmus Lauge, provukao se iza leđa naših igrača, prihvatio "otpadak" i doneo nova dva gola prednosti 18:20

Pokušavali su "orlovi" u finišu da izjednače brzim napadima, ali je Nenad Vučković u jednom takvom napravio faul u napadu. Srećom, odbranili smo se i krenuli u poslednju ofanzivu na vođstvo Danaca.
Back to top Go down
DANTEE[t]

Broj poruka : 54
Datum upisa : 2012-02-07

PostSubject: Re: Rukomet (EP): "Orlovi" prvi do prvih   Rukomet (EP): "Orlovi" prvi do prvih Icon_minitimeTue Feb 07, 2012 11:50 pm

Meni su Španci ispočetka bili favoriti, hrvati su pokazali da su jedna od najvecih sila u rukometu, srbi su bili najvece iznenadenje, po meni su oni zasluzili zlato ali eto.. Evil or Very Mad